Zmarła prof. dr hab. inż. Halina Maria Hutorowicz

w wieku 92 lat zmarła

Ś. P.

prof. dr hab. inż. Halina Maria Hutorowicz

Emerytowana Profesor Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, związana z Uczelnią od 1953 roku. W latach 1972-1974 i 1978-1981 Prodziekan Wydziału Geodezji i Urządzeń Rolnych, a w latach 1986-1989  Zastępca Dyrektora Instytutu Geodezji i Fotogrametrii.
Członek wielu towarzystw naukowych polskich i zagranicznych.
Jej osiągnięcia naukowo-badawcze wniosły liczący się postęp do poznania
agroklimatu w północno-wschodniej Polsce.
Za twórczą i rzetelną pracę naukową oraz owocną działalność społeczną odznaczona między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Żegnamy zasłużonego i cenionego nauczyciela akademickiego, autorkę
i współautorkę licznych publikacji naukowych, wychowawcę wielu pokoleń studentów i nauczycieli akademickich oraz wspaniałego człowieka,
osobę niezwykle serdeczną i życzliwą.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłej

składają

Dziekan, Rada Wydziału, pracownicy, doktoranci i studenci
Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa
Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 17 marca 2018 r. o godz. 11.00 mszą świętą żałobną w kościele św. Józefa przy ul. Jagiellońskiej, po której nastąpi złożenie urny z Prochami do grobu na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej.