Zjazd Absolwentów Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej – rocznik 1993

Po latach spotkali się ponownie w Kortowie!

W dniach 21-22  października 2023 r. odbył się zjazd Absolwentów Wydziału Geodezji
i Gospodarki Przestrzennej,
którzy rozpoczynali studia 30 lat temu! Ukończyli studia jeszcze na Akademii Rolniczo-Technicznej, a spotkali się u nas na Wydziale by powspominać czasy studiów. W Zjeździe wzięło udział, aż 50 uczestników!

„Kortowo Nam znane i nieznane”

Zjazd trwał dwa dni! Najpierw w sobotę 21 października nasi absolwenci spotkali się w sali Rady Wydziału, a hasłem przewodnim było „Kortowo Nam znane i nieznane”. Podczas spotkania Dziekan Wydziału prof. Dariusz Popielarczyk przedstawił uczestnikom jak bardzo zmieniło się Kortowo przez te kilkadziesiąt lat. Zaprezentował również obecnie funkcjonujący Wydział Geoinżynierii, przedstawił jakie kierunki kształcenia obecnie oferuje oraz jak się rozwija i zmienia do potrzeb rynku pracy.

W spotkaniu wzięli udział również prof. Ryszard Cymerman – który w latach 1992-95 pełnił funkcję Prodziekana ds. studiów i studentów Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej oraz prof. Sabina Źróbek, opiekun rocznika uczestniczącego w Zjeździe (Geodezji i Szacowania Nieruchomości). Podczas Zjazdu nie mogło zabraknąć również dr. Bolesława Pilarka - Prezesa Stowarzyszenia Fundacji im. M. Oczapowskiego, który omówił historię losów absolwentów, działających stowarzyszeń i wręczył organizatorom zjazdu okolicznościowe dyplomy.

Jak wspominają Kortowo z czasów studiów?

„To już 25 lat, kiedy opuściliśmy wspólnie z moim mężem mury naszej Alma Mater, ale cały czas pamiętamy te 5 lat spędzone w Kortowie, jako najpiękniejszy czas naszego życia.
My ukończyliśmy Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej, a nasz syn studiuje na Wydziale Geoinżynierii i mieszka w DS. 119,  w tym samym akademiku, gdzie ja mieszkałam w okresie studiów.
Rodzice mają duży wpływ jakie studia wybierają ich dzieci, często kontynuują rodzinne tradycje. Kortowo łączy pokolenia, a Wydział Geoinżynieri jest magnesem, który przyciąga młodych ludzi - mówi Iwona, uczestniczka zjazdu, absolwentka ART. Rośnie i kształci się nowe pokolenie geodetów”.

A na części mnie formalnej...

Podczas wieczornej kolacji był czas na rozmowy i wspomnienia z czasów studiów. Jak powiedział nam uczestnik Zjazdu "odśpiewaliśmy również na kolacji „Hymn Geodetów”, ale z dodatkową zwrotką:

Chodź „szron” na głowie króluje,
Ciągle w Nas jest energia,
Niech żyje Geodezja!
Niech żyje Geoinżynieria!
…niech żyje geodezja polskiej nauki kwiat, niech żyją Geodeci niech żyją nam 100 lat!"

Teraz czas na podziękowania!

Wielki wysiłek organizacyjny wykonali Iwona Głuchowska-Rylska, Aneta Chrol, Krystyna i Mariusz Kurowscy oraz Barbara Kaczmarczyk - lokomotywa wszelkich poczynań!
Zjazd zakończył się niedzielnym spotkaniem przy kawie w klubie pracowników Baccalarium, gdzie naszych absolwentów ugościł Pan Bogumił Woźniak.

"W Kortowie spotkamy się znów za 5 lat…"- tak obiecali absolwenci z rocznika 1993.