Nasi naukowcy są w gronie najlepszych na świecie!

Uniwersytet Stanforda w USA opublikował ranking TOP 2%, czyli listę 2% najlepszych naukowców na świecie w 2020 r.
W dwóch zestawieniach znalazło się 10 naukowców z Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, w tym trzy panie profesor z naszego wydziału.
  • dr hab. Dorota Kulikowska, prof. UWM - z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska – znalazła się na liście najlepszych naukowców pod względem całościowego dorobku naukowego do 2020 roku.
Druga lista podsumowuje dorobek naukowy z ostatniego roku. Tu też mamy reprezentantki naszego wydziału.
W gronie najlepszych znalazły się:
  1. prof. Ewa Korzeniewska z Katedry Inżynierii Ochrony Wód i Mikrobiologii Środowiskowej
  2. dr hab. Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska, prof. UWM, z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska
  3. dr hab. Dorota Kulikowska, prof. UWM, z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska
Wszystkim paniom serdecznie gratulujemy!
Więcej informacji na temat rankingu https://bit.ly/3ei5rqs