JAK ZOSTAĆ ASTRONAUTĄ NA ZIEMI? ZASTOSOWANIE TECHNOLOGII ZIEMSKICH W SEKTORZE KOSMICZNYM

zaproszenie

Zapraszamy serdecznie na spotkanie otwarte z uczestnikami analogowej misji kosmicznej EXP77 SymbioSpace Explorers oraz finalistami konkursu DirectionSpace. Są to Izabela Świca oraz Adam Starowicz, doktoranci Katedry Inżynierii Środowiska Wydziału Geoinżynierii UWM oraz członkowie Koła Naukowego Inżynierów Budownictwa i Środowiska (IBIS).

Podczas spotkania dowiecie się, jak wygląda życie w tzw. habitacie kosmicznym, czyli miejscu, gdzie szkoli się astronautów symulując warunki kosmiczne na Ziemi. Prelegenci opowiedzą też o prototypie autorskiego urządzenia, z którym brali udział w konkursie organizowanym we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Urządzenie docelowo ma zostać wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Iza i Adam opowiedzą też o tym, jak stać się częścią tej niesamowitej branży, jaką jest przemysł kosmiczny. W ostatnim czasie przeżywa ona w Polsce ogromny rozwój, m.in. z uwagi na planowany lot drugiego po Mirosławie Hermaszewskim polskiego astronauty – Sławosza Uznańskiego.

Kosmos to przestrzeń zarezerwowana nie tylko dla elitarnych pilotów myśliwców, ale także dla wielu innych ludzi z przeróżnych branż, wykazujących się zainteresowaniem i pasją.

 

Spotkanie odbędzie się o godz. 9:00 dnia 9 kwietnia 2024 r. w sali 29 przy ul. Heweliusza 12A.


Na zdjęciu Izabela Świca i Adam Starowicz, doktoranci z Wydziału Geoinżynierii UWM, którzy uczestniczyli w symulowanej misji kosmicznej w Analog Astronaut Training Center, które znajduje się w Rzepienniku Biskupim niedaleko Krakowa.

 

Zapraszamy serdecznie
Koło Naukowe Inżynierów Budownictwa i Środowiska