Prof. Dr Günther Retscher z Vienna University of Technology z wizytą na naszym Wydziale

W dniach 14-17 listopada 2019 roku gościł na naszym Wydziale prof. dr Günther Retscher z Research Division Engineering Geodesy, Department of Geodesy and Geoinformation,  TU Wien (Vienna University of Technology).  Prof. dr Günther Retscher jest specjalistą w zakresie nawigacji wewnątrz obiektów, na zewnątrz oraz nawigacji dla pieszych. Jest autorem wielu publikacji na temat systemów wieloczujnikowych, usług lokalizacyjnych, pozycjonowania i nawigacji za pomocą GNSS.

Prof. Dr Günther Retscher przyjechał na zaproszenie Dziekana Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, prof. dr. hab. inż. Pawła Wielgosza. Spotkanie zostało zaplanowane przez dr hab. inż. Wioletę Błaszczak-Bąk, która poznała Prof. Dr Günther Retscher w Ohio State University podczas wspólnej kampanii FIG Working Group 5.5 (Positioning and Measurement) oraz IAG Working Group 4.1.1 (Multi-sensor Systems) w październiku 2017.

Dnia 15 listopada o godz. 9.00 odbyło się seminarium naukowe, podczas którego Prof. Dr Günther Retscher wygłosił wykład na temat: Wi-Fi Positioning in Challenging Urban, Transitional and Indoor Environments. Następnie podczas spotkania z prof. dr. hab. inż. Pawłem Wielgoszem, dr. hab. inż. Jackiem Rapińskim, prof. UWM oraz dr hab. inż. Wioletą Błaszczak-Bąk zostały omówione zasady planowanej przyszłej współpracy. Zespół w składzie: dr hab. inż. Jacek Rapiński, prof. UWM, dr hab. inż. Wioleta Błaszczak-Bąk, dr inż. Joanna Janicka oraz dr inż. Marcin Uradziński, zaprezentował naszemu gościowi narzędzia jakimi dysponuje zespół oraz przedstawił możliwość zastosowania protokołów transmisji danych ZigBee (sensory przygotował dr hab. inż. Piotr Srokosz) wraz z dr hab. inż. Jacek Rapińskim, prof. UWM. Zespół planuje współpracę z Prof. Dr Günther Retscher i jest w trakcie przygotowania wspólnego projektu.

Krótka fotorelacja z wizyty:)  Zdjęcia udostępnione przed dr hab. inż. Wiolettę Błaszczak-Bąk.

.... a tak prywatnie zarówno kampus uniwersytecki oraz miasto Olsztyn przypadły  Prof. Günther Retscher do gustu :-)