Ogólnopolskie warsztaty Dni Młodego Architekta i Dni Młodego Inżyniera 4FUTUREDAY, WARSZAWA 8 LISTOPADA 2018 R.Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich warsztatach Dni Młodego Architekta i Dni Młodego Inżyniera 4FUTUREDAY.

BEZPŁATNE, całodniowe warsztaty przeznaczone są dla studentów oraz absolwentów uczelni technicznych wiążących swoją przyszłość z budownictwem lub architekturą. Inauguracyjne warsztaty odbędą się w sali premierowej Multikina, a we foyer Multikina będą się odbywały konsultacje z architektami i doradcami technicznymi firm – Partnerów programów Builder For The Young  Architects oraz Builder For The Young Engineers w zakresie projektowania oraz zastosowania materiałów i technologii dla budownictwa i architektury.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zarejestrować się pod linkiem: http://www.b4f.buildercorp.pl/Events/Details/81
UWAGA
: rejestrując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Jest to niezbędne, żeby otrzymać certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

PROGRAM DNIA:
09.00   – rejestracja
09.00 – 10.30  – strefa kariery/konsultacje branżowe
10.30 – 12.00  „ Detal architektoniczny w modelowaniu BIM” arch. Paweł Przybyłowicz, WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

Sukcesywny rozwój narzędzi BIM umożliwia skuteczne i efektywne modelowanie budynków. Pozwala to na swobodną realizację ambicji projektanta nie tylko w zakresie zróżnicowanej formy ale również swobodną pracę nad detalem architektonicznym i szczegółami poszczególnych elementów, które mogą być następnie wykorzystywane w procesie koordynacji BIM. Celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z możliwościami modelowania elementów budynku w programie ARCHICAD 22 i zasadami współpracy międzybranżowej Open BIM.W szczególności zaprezentowane zostaną następujące zagadnienia:

– tworzenie modyfikowalnych profili złożonych i ich zastosowanie w definiowaniu złożonych elementów
– tworzeni i wykorzystanie komponentów schodów, balustrad i przegród strukturalnych
– modelowanie bryłowe przy pomocy narzędzia kształt
– zasady koordynacji międzybranżowej BIM przy zastosowaniu standardu IFC

Uczestnicy warsztatów będą mogli w praktyce przećwiczyć ważniejsze techniki modelowania. UWAGA: wymagane jest przyniesienie komputera z zainstalowanym programem ARCHICAD 22
Wersję edukacyjną ARCHICADa można pobrać z https://myarchicad.com/ wybierając opcję “Student”.

12.00 – 13.30  „ Koordynacja międzybranżowa w technologii BIM” – inż. Jakub Stanasiuk, AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.
– Przegląd modeli branżowych
– Sprawdzanie kolizji
– Tworzenie oraz zarządzanie uwagami na modelach

UWAGA: W celu odbycia warsztatów należy pobrać i zainstalować:
1) Navisworks Manage 2019 Pod poniższym linkiem znajduje się film video pokazujący krok po kroku jak pobrać oraz otrzymać licencję studencką ważną 3 lata.
2) BCF Managers 5 r2 for Naviswork https://www.bimcollab.com/en/Support/Support/Downloads/navisworks
3) Założyć darmowe konto na: https://www.bimcollab.com/en/Pricing/Pricing/join-bimcollab

13.30 – 13.50 “Wyzwanie inżynierskie na przykładzie trasy świętokrzyskiej” Marcin Czuba, Kierownik Kontraktu w Branży Mostowej, STRABAG Sp. z o.o.
13.50 – 14.45 lunch/strefa kariery/konsultacje branżowe
14.45 – 16.30 “Budowanie legendy” – Rewitalizacja legendarnego Hotelu Europejskiego w Warszawie,
uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych realizacji budowlanych tego roku, intryguje swoją tajemniczością. Podczas panelu o sekretach i wyzwaniach związanych z odbudową Hotelu Europejskiego opowiedzą sami twórcy koncepcji, czyli architekci Paweł Marczak – SUD Architectes (konstruktor), Boris Kudlička – WWAA (architekt), Marcin Grzelewski – APA Wojciechowski (architekt)
oraz Julien Barbotin-Larrieu – HESA (inwestor). Michał Grocki (moderator)

Dodatkowo KONSULTACJE BRANŻOWE: Jak zawsze będziecie mogli porozmawiać z architektami, inżynierami z wiodących firm wykonawczych i doradcami technicznymi z firm, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są Wam potrzebne przy projektowaniu, zebrać specjalnie dla Was przygotowane materiały informacyjne i pomoce, porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracujecie. Dostaniecie certyfikat potwierdzający Wasz udział w DMA i DMI. UWAGA, żeby otrzymać certyfikat konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

STREFA KARIERY Poznaj ofertę pracy, praktyk oraz staży Partnerów B4YE! Rozmowy kwalifikacyjne na gorąco! ZABIERZ ZE SOBĄ CV!
INFORMACJE DODATKOWE: 1. Wszystkim uczestnikom warsztatów zapewniamy napoje oraz lunch. 2. Pamiętajcie, aby wziąć ze sobą LAPTOPY, abyście mogli wykonywać zadania podczas Warsztatów BIM. 3. Wszyscy uczestnicy DMI i DMA dostaną w ciągu dwóch tygodni, drogą mailową certyfikat potwierdzający udział w DMI i DMA 4. Pamiętajcie, aby przynieść ze sobą torby, abyście mogli w nie spakować materiały pomocnicze i fachową literaturę!

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
szczegółowy program pod linkiem: http://buildercorp.pl/2018/10/18/4-future-day-08-11-2018/