Konkurs Galileo Masters 2015!

Spotkanie informacyjne
nt. konkursu Galileo Masters 2015!

Galileo Masters, oficjalnie European Satellite Navigation Competition, to największy na świecie konkursu poświęcony zastosowaniom technologii satelitarnych. Co roku odbywa się w ponad 20 regionach Europy i świata, a pula nagród przekracza 1 milion euro.

Konkurs polega na zaproponowaniu pomysłu – koncepcji, prototypu, lub już gotowego produktu – na wykorzystanie nawigacji satelitarnej (GNSS) i geolokalizacji. Może być to aplikacja mobilna, urządzenie lub usługa.

Celem konkursu jest wyłonienie i wdrożenie ciekawych zastosowań GNSS w przemyśle i życiu codziennym. Z tego względu, prócz nagród pieniężnych (20 000 EUR nagrody głównej i co najmniej 10 000 zł w polskiej edycji), finaliści otrzymają także różnorodną pomoc w przekuciu ich pomysłów na rzeczywiste produkty i usługi, np. w postaci usług inkubacji czy doradztwa.

Konkurs prowadzony jest pod auspicjami Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Europejskiej Agencji Nawigacji Satelitarnej. Organizatorzy polskiej edycji Galileo Masters 2015 zapraszają na spotkanie informacyjne. Dowiesz się o tym jak przebiega konkurs i jakie są jego zasady. Ponadto przedstawione zostaną kwestie związane z przygotowaniem wniosku konkursowego oraz przykłady zwycięskich pomysłów z poprzednich edycji.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytu Warmińsko-Mazurskego w Olsztynie w Katedrze Geodezji Satelitarnej i Nawigacji Wydziału Geodezji, Inzynierii Przestrzennej i Budownictwa (ul. J. Hewelisza 5), sala 6, 11 maja, godz. 09:30 – 11:00.

Więcej informacji: www.galileo-masters.pl, www.esnc.info.

Zobacz pomysły z poprzednich edycji.