Dzień Otwartych Drzwi UWM - 17 marca 2015 - relacja

17 marca 2015 roku, podczas „Dnia Otwartych Drzwi UWM” stoisko Wydziału  Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa odwiedziło prawie pół tysiąca tegorocznych maturzystów. Stoisko przygotowane przez Naszych Studentów przyciągało wzrok zwiedzających pokazem sprzętu geodezyjnego, makietami budowli i posterami z projektami domów, wykonanymi przez studentów kierunku budownictwo. Samorząd Studencki przygotował prezentację „Życie studenckie”, a Koło Naukowe „Kreska” oraz Koło Naukowe Gospodarki Nieruchomościami, prezentacje z działalności kół. Przy stoisku można było również obejrzeć wyniki badań wieloantenowego  radioteleskopu Lofar, wykorzystującego zjawisko interferencji fal radiowych.

O godz. 10.55 aula nr 37 Centrum Humanistycznego wypełniła się do ostatniego miejsca słuchaczami zainteresowanymi ofertą kształcenia Naszego Wydziału, którą  przedstawili: dr inż. Krzysztof Rząsa – Prodziekan ds. studenckich oraz dr inż. Jacek Zabielski – Prodziekan ds. budownictwa. Po prezentacji zainteresowane osoby udały się na zwiedzanie pracowni, laboratoriów i sal dydaktycznych Wydziału. Uczestniczyli w pokazie sprzętu geodezyjnego oraz prelekcji nt. budownictwa energooszczędnego.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji „Dnia Otwartych Drzwi UWM” przedstawicielom Samorządu Studenckiego Naszego Wydziału i Koła Naukowego Młodych Architektów i Urbanistów „Kreska”. Eksponaty, zdjęcia, postery, które wzbogaciły i uatrakcyjniły nasze stoisko, otrzymaliśmy od Zastępców Dyrektora Instytutu Budownictwa - dr. inż. Roberta Szmita i dr. inż. arch. Marka Zagroby,  a także opiekuna Koła Naukowego „Kreska” dr inż. Joanny Pawłowicz. Wyniki badań radioteleskopu Lofar przedstawił prof. Andrzej Krankowski z Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego, sprzęt geodezyjny udostępnił kierownik Ośrodka Sprzętu Geodezyjnego mgr inż. Jerzy Trystuła, Dyrektor Instytutu Budownictwa prof. Robert Wójcik przygotował prezentację nt. budownictwa energooszczędnego, inż. Karol Gnoza z Zakładu Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli prezentował sprzęt laboratoryjny, a inż. Rafał Gregorczyk z Katedry Geodezji Satelitarnej i Nawigacji zapoznał uczestników wycieczki ze sprzętem geodezyjnym wykorzystywanym podczas zajęć dydaktycznych i ćwiczeń terenowych, wydrukiem posterów zajął się inż. Paweł Stępień z Instytutu Geodezji. Więcej na: https://www.facebook.com/wgipb

Special thanks to Studenci biorący udział w Dniu Otwartych Drzwi UWM:
Andrzejewska Paulina; Birkholz Michał; Błaszczyk Joanna; Chrostowska Joanna; Dutkiewicz Radosław; Gawryńska Adrianna; Gąska Marta; Grzechnik Gabriela; Iłeczko Patrycja; Jurczyk Aleksander; Karpińska Karolina; Krajnik Agata; Kulesza Karol; Malinowski Kamil; Marszałek Klaudia; Michalak Klaudia; Michalski Patryk; Niekurzak Dominik; Nikoniuk Jakub; Nowak Konrad; Pesta Patrycja; Piotrowicz Jakub; Rosłon Igor; Solińska Katarzyna; Walter Joanna; Wierzbicki Norbert.