dot. systemu Plagiat.pl oraz badania losów absolwentów

którzy zamierzają przystąpić do EGZAMINU DYPLOMOWEGO

w roku akademickim 2013/2014

dot. systemu Plagiat.pl oraz badania losów absolwentów

Przed złożeniem pracy dyplomowej student zobowiązany jest wypełnić formularz dotyczący badania losów absolwentów znajdujący się na stronie:

Podpisany dokument proszę dostarczyć do Dziekanatu (pok.15)

Niedostarczenie wypełnionego formularza skutkuje brakiem dostępu do SYSTEMU ANTYPLAGIAT

Przypominamy, że wszystkie prace dyplomowe przygotowywane przez studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych są obligatoryjnie poddawane procedurze antyplagiatowej.

Logowanie w systemie Plagiat.pl jest możliwe po uzyskaniu indywidualnego loginu oraz hasła przesłanego przez Plagiat.pl na adres e-mailowy studenta podany w formularzu dotyczącym badania losów absolwentów.

Zgłoszenia pracy do analizy w systemie Plagiat.pl

Dokonuje student samodzielnie

TRYB ZGŁASZANIA PRZEZ STUDENTA PRACY DYPLOMOWEJ

DO ANALIZY W SYSTEMIE ANTYPLAGIATOWYM

1. Zgłoszenia pracy dyplomowej do analizy w systemie antyplagiatowym dokonuje student.
  2. Logowanie danych użytkownika

Logowanie dostępne jest na stronie https://www.plagiat.pl za pomocą indywidualnego loginu oraz hasła przesłanego przez system Plagiat.pl na aktualny adres e-mailowy studenta.

1. Uzupełnienie danych użytkownika
  1. Uzupełnienie pola zawierającego podstawowe dane użytkownika: jednostka organizacyjna (wartość do wyboru), imię i nazwisko.
  2. Zapoznanie się z treścią regulaminu systemu antyplagiatowego oraz oświadczenia dotyczącego praw autorskim i danych osobowych.
  3. Akceptacja pól wymienionych w pkt.”2)”
  4. Zapisanych danych.
  1. Zgłaszanie pracy dyplomowej do analizy
  1. Wybór przycisku „Analizuj pracę dyplomową”.
  2. Analiza dokumentu:
  • Uzupełnianie pola: „Tytuł” (pełny tytuł sprawdzanej pracy dyplomowej),
  • Uzupełnianie pola: „Wykładowcy” (wybór z dostępnej listy),
  • Uzupełnianie pola: „Rodzaj dokumentu” (rodzaj dokumentu poddawanego analizie).
  1. Wprowadzanie tekstu pracy dyplomowej:
  • Wklejenie w okienko „Treść” pełnego tekstu pracy

lub

• Zaznaczenie opcji „z pliku w formacie ODT, DOC lub RTF”, a następnie posługując się przyciskiem „Browse…” wskazanie na dysku komputera pliku z treścią sprawdzanej pracy i kliknięcie przycisku „Pobierz”.
  1. Wybranie przycisku „Analizuj pracę dyplomową”.

1. Wprowadzenie i sprawdzenie pracy dyplomowej
  1. Wprowadzenie pracy dyplomowej do systemu powoduje, że na koncie pojawia się tabela z odpowiednimi danymi, a po sprawdzeniu pracy – pojawia się ikona „Raport podobieństwa”.
  2. Skrócony raport podobieństwa pracy dyplomowej, protokół oceny oryginalności pracy dyplomowej (3 egzemplarze) oraz oświadczenie należy wydrukować dwustronnie.

Dokumenty należy dostarczyć do Dziekanatu, pokój 15.