1, 4 mln euro na polskie projekty kosmiczne również dla WGiGP

Dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w MNiSW, wziął udział w uroczystości podpisania pierwszych umów między Polską a  Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) -  jedną z głównych agencji kosmicznych na świecie. Spotkanie odbyło się w Ministerstwie Gospodarki.

Dzięki umowom zrealizowane będą, wybrane przez ESA, projekty polskich podmiotów z sektora kosmicznego w ramach procedury Polish Industry Incentive Scheme. Wysokość ich dofinansowania to 1, 4 mln euro (pierwsza część z 45% składki członkowskiej naszego kraju w ESA).

Wsparcie otrzymają też Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (dr hab. inż. Paweł Wielgosz, prof. UWM z naszego wydziału) i SENER Sp. z o.o. w Warszawie, która jest  częścią hiszpańskiej grupy SENER Grupo de Ingeniería y Sistemas, S.A.  Firma  jest wzorcową firmą w dziedzinach: inżynieria lotnicza i kosmiczna, energetyka i procesy, inżynieria lądowa i architektura, inżynieria morska.

Zobacz więcej: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/1-4-mln-euro-na-polskie-projekty-kosmiczne.html