Aktywne uczestnictwo Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa w „Dniach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kętrzynie”

Dni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kętrzenie 11-13.04.2018 r, aktywny udział WGIPB11 kwietnia 2018 r. nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kętrzynie. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta Kętrzyn oraz Starosta Powiatu Kętrzyńskiego przekazali na ręce JM Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Prof. zw. dr hab. Ryszarda Góreckiego klucz do Miasta i Powiatu Kętrzyńskiego.

W organizację wydarzenia zaangażowanych było się ok. 200 nauczycieli akademickich oraz duża liczba członków uniwersyteckich zespołów artystycznych i klubów zrzeszonych w Akademickim Centrum Kultury.

W uroczystych obchodach Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa reprezentowała dr hab. inż. Katarzyna Kocur-Bera, prof. UWM.

12 kwietnia 2018 r. w ramach zajęć z uczniami kętrzyńskich szkół nauczyciele akademiccy WGIPB: dr inż. Iwona Marcinkowska, mgr inż. Monika Wasilewska-Pszczółkowska, dr inż. Jacek Zabielski - Prodziekan ds. współpracy i rozwoju, dr inż. Piotr Bogacz, dr inż. arch. Marek Zagroba oraz dr inż. Andrzej Dumalski  przedstawili zagadnienia związane z problematyką naukowo-badawczą realizowaną na Wydziale.

Na stoisku promocyjnym zlokalizowanym na placu przed Starym Ratuszem, można było uzyskać informacje na temat kierunków kształcenia na Wydziale od pracowników: mgr. inż. Beaty Jadwisieńczak oraz dr. inż. Tomasza Podciborskiego, a także od członków Samorządu Studenckiego: Joanny Chrostowskiej, Laury Misiewicz i Patrycji Antosiak.